איך מחזקים מבנים נגד רעידות?

חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה

ברוך השם מאז הקמת המדינה לא הייתה בה רעידת אדמה חזקה. אך מי שמכיר את הנתונים ואת ההיסטוריה של רעידות אדמה בארץ ישראל יודע כי מדובר במזל ותו לא. הנתונים מראים כי כל מאה שנה מתרחשת רעידת אדמה במדינת ישראל וזה אומר כי כל רגע צפויה רעידה חזקה במדינה אשר עלולה לגרום לנזק עצום ולפגוע בנו מאוד.

הנקודה היא שיש בארץ עשרות אלפי מבנים אשר נבנו לפני 1980 וזה אומר כי הם לא נבנו בהתאם לתקן של רעידות אדמה. כל מבנה כזה יכול להתמוטט ולגרום לנזק עצום. על כן השאלה איך מחזקים מבנים נגד רעידות היא סופר חשובה ויש לשים אותה במוקד הדיון הציבורי. כיום הדרך הטובה ביותר לחזק מבנים כנגד רעידות אדמה היא באמצעות תמא 38 וזהו משהו שאין עליו עוררין.

חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה מחיר

האם כל חברה יכולה לענות על השאלה איך מחזקים מבנים נגד רעידות?

אם כן כאשר אנחנו שואלים את השאלה איך מחזקים מבנים נגד רעידות אנחנו צריכים גם לשאול האם כל חברה יכולה לבצע תמא 38? התשובה היא שממש לא. יש הבדל עצום בין שיפוץ של בית או בין בנייה של בית חדש ובין חיזוק לרעידות אדמה.

העובדה כי קבלן מסוים שיפץ בית פרטי או בית עסק ממש אבל ממש לא אומרת כי הוא יכול גם לחזק מבנה כנגד רעידות אדמה. על כן אנחנו ממליצים לכם לברור את הקבלן שיבצע את העבודה בצורה הטובה ביותר וכך להבטיח כי אתם תהיו מוגנים כנגד רעידות אדמה וכי לא תצטרכו לחשוש מן הנושא הזה.

חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה

רוצים למצוא את התשובה המושלמת לשאלה איך מחזקים מבנים נגד רעידות? בחרו חברה מנוסה ואמינה

אם כן על מה אנחנו צריכים להסתכל כאשר אנחנו בוחרים קבלן בשביל חיזוק מבנים לרעידות אדמה? כיצד נמצא את התשובה המושלמת לשאלה איך מחזקים מבנים נגד רעידות? אם כן כאשר אתם באים לבחור קבלן אנחנו מציעים לכם לבחון את השאלה האם הוא מנוסה ואמין.

עליכם להבין שכמו בהרבה תחומים אחרים ככל שהקבלן יהיה יותר מנוסה כך סביר להניח כי הוא יבצע את עבודתו בצורה יותר טובה וזהו משהו שיש לתת עליו את הדעת. האמינות של הקבלן היא גם כן מאוד חשובה מכיוון שהיא משפיעה על השאלה האם אפשר להפקיד בידי הקבלן את הנושא החשוב הזה ולהבטיח כי הוא יבנה את הבניין בצורה הטובה ביותר שיש.

ראו: פינוי בינוי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

קבל ייעוץ ראשוני חינם