רעידת אדמה – האיום החמור ביותר על החברה הישראלית?

חיזוק מבנים לרעידות אדמה

לא פעם ולא פעמיים מהדורות החדשות נפתחות בתרחישי אימה על המלחמה הבאה שתתלקח בצפון או בדרום. כך עקב העובדה ששיחה על איומים ביטחוניים מעלה את הרייטינג יוצא כי הציבור הישראלי חושב כי הקטסטרופה הגדולה ביותר שיכולה להתרחש במדינה היא מלחמה.

אין ספק כי מלחמה היא דבר איום ונורא אשר חייבים להתכונן עליו ולחשוב עליו מעת לעת. אך עלינו גם לזכור כי בעת מלחמה עומד אחד הצבאות החזקים בעולם, קרי צה"ל, לצדנו ועל כן אנחנו לא צריכים לחשוב כי מלחמה היא האיום החמור ביותר עלינו. עלינו להבין כי איום הרבה יותר גדול וחמור הוא האיום של רעידות האדמה.

אי אפשר להתעלם מכך שכל כמה עשורים מתרחשת בישראל רעידת אדמה חזקה והצפי הוא שרעידה כזאת עתידה להתרחש בשנים הקרובות. רעידה כזאת תהיה אסון למדינה וזאת עקב העובדה כי מבנים רבים לא חוזקו כנגד רעידות ואינם מוכנים לרעידה חזקה.

המצב נכון בעיקר בפריפריה שם צפויה הרעידה להיות הרבה יותר חזקה ועל כך יש לתת את הדעת.

על כן הנושא של חיזוק מבנים לרעידות אדמה הוא אקוטי ואנו נרחיב עליו בפסקה הבאה ואם אתם לא רוצים לגלות כי הבניין שלכם נהרס ברעידת האדמה שתתרחש אנחנו ממליצים לכם להמשיך לקרוא.

חיזוק מבנים לרעידות אדמה – הדרך הטובה ביותר להתמודד עם הבעיה

אם כן חיזוק מבנים לרעידות אדמה הוא הדרך הטובה ביותר להתמודד עם רעידות אדמה. עליכם להבין כי כיום קיימת תכנית תמא 38 אשר כל מטרתה הוא לחזק מבנים לרעידות אדמה.

שתי תכניות התמא אשר קיימות כיום הן תמא 38 1 ותמא 38 2. ההבדל בין שתי התכניות הללו הוא שבראשונה לא הורסים את הבניין לשם חיזוקו ועבודות החיזוק מתבצעות באמצעות שיפוץ.

בתכנית השנייה הורסים את הבניין ובונים אותו מאפס כך שיתאים לתכניות. על כן אנחנו ממליצים לכם מאוד לשקול את הנושא של חיזוק מבנים לרעידות אדמה ולחשוב היטב לבצע את התכנית של תמא 38.

האם כל קבלן יכול לחזק מבנה לרעידת אדמה?

עליכם להבין כי חיזוק מבנים לרעידות אדמה מחייב מומחיות וניסיון רבים ועל כן ממש לא כל קבלן יכול לבצע זאת בצורה הטובה ביותר. על רקע זה אנחנו ממליצים לכם לפנות אל קבלן אשר ביצע כבר פרויקטים כאלו ואשר יודע בדיוק כיצד לבצע זאת על הצד הטוב ביותר.

ראו גם: פינוי בינוי | תמה 38

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

קבל ייעוץ ראשוני חינם