פינוי בינוי בת ים – מה הבעיה בשוק הנדלן?

תמא 38 בישראל התחדשות עירונית בנתניה ופרויקטים תמ"א 38

שוק הנדל"ן הוא הדלק המניע את הכלכלה, כאשר השוק צומח אזי הכלכלה צומחת לרוב וכאשר השוק נקלע לבעיות אזי הכלכלה נקלעת לבעיות רציניות וקשות והדוגמא הובלטת ביותר לכך היא המשבר שהתרחש בעולם בשנת 2008 שהקרה בראש ובראשונה בגלל ליקויים אשר קרו בשוק הנדל"ן בארצות הברית.

על כן גם אזרחי המדינה וגם הקברניטים שלה צריכים להיות עם היד על הדופק לגבי כל בעיה בשוק הנדל"ן הישראלי.

לכאורה הכול ורוד בשוק הנדל"ן בישראל, אך אם נצלול פנימה אל הנתונים וננתח אותם לעומק נגלה כי ישנן בעיות לא פשוטות בשוק זה.

נראה כי הבעיה החמורה ביותר אשר עומדת לפתחנו היא העובדה כי במרכז הארץ אין כמעט התחלות בנייה חדשות ואין כמעט עתודות קרקע פנויות לבנייה של דירות חדשות.

עלינו לזכור כי מרכז הארץ הוא הלב הפועם של מדינת ישראל והוא מהווה את המרכז הכלכלי של המדינה והביקוש לדירות בו הוא עצום. לכן העובדה כי אין היצע כמעט של דירות באזור זה זוהי בעיה חמורה שיש לתת עליה את הדעת ולטפל בה בהקדם האפשרי.

על רקע זה ניתן לומר כי הפתרון של פינוי בינוי בת ים הוא הפתרון הטוב ביותר לבעיה זו כפי שתקראו בהמשך.

ראו גם: תמא 38

פינוי בינוי בת ים – דוגמא כיצד המצב יכול להשתנות במרכז הארץ

בחרנו לדבר על פינוי בינוי בת ים דווקא בבת ים מכיוון שזוהי עיר הממחישה מחד את העובדה כי אין עתודות קרקע רבות בגוש דן ומנגד מדגימה כי ניתן למצוא פתרונות חכמים לבעיה זו.

הרעיות שעומד בבסיס של פינוי בינוי הוא להרוס בתים ישנים ולבנות עוד מאות או אלפי דירות חדשות באותו שטח. כך הדיירים הישנים מרוויחים דירות חדשות ובאותה נשימה יכולים להיכנס עוד מאות משפחות אל דירות חדשות.

למעשה לא נגזים אם נאמר כי פינוי בינוי בת ים ובכלל פינוי בינוי זו הדרך הכמעט יחידה להתגבר על המחסור בקרקע בגוש דן ועל כך יש לתת את הדעת.

מדוע תפקידו של היזם הוא כה חשוב?

הייתם מצפים כי לאור החשיבות העצומה של פינוי בינוי בת ים וועדות התכנון והבנייה היו עושים הכול בכדי להקל על היזמים והקבלנים ומאשרים ללא בעיות את הפרויקטים הללו.

אך האמת היא שונה לחלוטין ויש קושי גדול לקבל אישורים מהוועדות, לכן תפקידו של היזם הוא כה חשוב והוא אמון על קבלת ההיתרים ופעמים רבות על המקצועיות שלו יקום וייפול הפרויקט.

צרו איתנו קשר להצעת מחיר .

ראה גם: פינוי בינוי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

קבל ייעוץ ראשוני חינם