מה תצטרכו לבדוק לפני התחלת פרויקט תמ"א 38

פרויקט תמ"א 38

פרויקט תמ"א 38 הינו פרויקט שינוי מתאר מגורים שהחל את דרכו כבר בשנות ה80 אך בשנות ה 2,000 החל לצבור תאוצה ולשנות את איכות חייהם של רבים מהתושבים באזורי ספר במדינת ישראל.

פרויקט תמ"א 38

כיום אזורים שנחשבים ל"חצר האחורית" של המדינה, הופכים איכותיים, נגישים ואטרקטיביים יותר באמצעות פרויקט תמ"א 38 שתפקידו לחזק מבנים ישנים נגד רעידות אדמה, כמו גם לשדרג את המבנה עצמו, החל מהוספת חדרים לדירות בבניינים שעוברים חיזוק, עד להוספת חניות, שיפוץ הלובי וטיפוח הסביבה.

אם אתם עוסקים בתחום הבנייה, או אם אתם דיירים שעוברים תהליך תמ"א 38 – חשוב שתבינו מה צריך לבנייה כזאת ולמה לצפות בכל הנוגע לתהליכי הבנייה.

לאיזה ציוד ומכונות יש לצפות לפני פרויקט תמ"א 38?

כפי שרבים יודעים, חיזוק מבנים עבור פרויקטים של התחדשות עירונית דורשים כמה חודשים טובים של שיפוצים ובנייה, בעוד שדיירים המבנה מפנים את הבניין לעת השיפוץ.

למה לצפות בעת השיפוצים?

בתהליכי השיפוצים חשוב לדעת כי יופיע ציוד תעשייתי כמו מתקני הרמה בוואקום, כוננות הרמה חשמליות, מערכות שינוע מורכבות, שואבי אבק תעשייתיים ציוד ניפוי, טחינה וערבוב לחומרי בנייה, כפות, ציוד לטיפול בשפכים, מגרסות לפסולת בניין, ושאר ציוד בנייה אותו מספקות חברות מקצועיות כמו גילון ציוד תעשייתי המספקת ציוד ומכונות לתעשייה.

רעש והמולה

פרויקטים העסוקים בבניה ושיפוצים תמיד גוררים עמם רעש והמולה בכל שעות היום. לכן אחד האמצעים להרים פרויקט כזה הוא קבלת הסכמה של כל השכנים המתגוררים, לא רק במבנה עצמו – אלא גם מחוצה לו ובקרבת מקום, כך שלעיתים הסכמה קולקטיבית על הפרויקט הופכת לקשה.

עם זאת באמצעות חברות בנייה העוסקות ביזמות והוצאת פרויקטים מסוג תמ"א 38 לפועל, אפשר לקבל הסמכה כמעט כוללנית של התושבים במקום וזאת באמצעות המומחים.

בחירת חברה מקצועיות בתמ"א 38

כאשר אתם מחפשים אחר חברה מקצועית לביצוע פרויקטים של שיפוץ ובנייה, בחרו חברה אשר לה ניסיון מוכח בייזום וביצוע במגוון פרויקטים באזור בו תרצו להוציא את הפרויקט לפועל.

חברה זאת מעסיקה את המומחים בתחום תוך שהיא זאת שתסביר לכם אודות כלל התהליך כמו גם הדרך להתמודד עם חומרי בניין ופסולת בניה, היא תנחה אתכם לגבי השיפוץ הצפוי ותלווה אתכם בכל צעד ושעל עבור השלמת פרויקט תמ"א 38 במבנה שלכם או במבנה עליו אתם עובדים.

ראו גם: חיזוק מבנים לרעידות אדמה כאן >>

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

קבל ייעוץ ראשוני חינם