פינוי בינוי

פינוי בינוי - התחדשות עירונית

אין ספק שאחד מהפרויקטים המדוברים ביותר במדינה זה פרויקט הכולל פינוי בינוי. למען האמת, ברחבי הארץ התבצעו כבר אינספור פרויקטים כאלה אשר במסגרתם הורסים בניינים קיימים ומקימים עליהם בניינים חדשים. המטרה ברורה: התחדשות עירונית לצורך בניה חדשה ומודרנית יותר. יתרה מכך, לא רק שהמבנים החדשים נראים יותר יפים והם הרבה יותר נוחים לשימוש, הם גם הרבה יותר בטיחותיים למגורים כמובן.

לכן ברור מדוע בכל מקום שבו יש אפשרות לחשוב על האופציה הזאת בעלי הדירות מדברים על העניין. פרויקטים כמו פינוי בינוי יכולים, מבחינת בעלי הדירות, לא רק להפוך את החיים בבניין להרבה יותר נוחים, אלא הם יכולים כמובן גם להעלות את ערך הנכס. לכן אדם שיש לו נכס בבניין שמיועד לפינוי בינוי מרגיש לפחות כאילו הוא זכה בלוטו, שכן ברור אחרי שהפרויקט הזה אותה דירה קטנה וישנה תהיה שווה פי כמה.

מי יוזם פרויקטים פינוי בינוי?

חשוב לדעת, כאשר מדברים על פרויקטים בתחום של פינוי בינוי, שלמעשה היוזמה יכולה להיות של כמה גורמים שונים. ראשית, היוזמה יכולה להיות של הרשות המקומית, ובמקרים כאלה אנחנו נראה בדרך כלל שמדובר לא רק על פינוי של בניין אחד ועל הקמת בניין אחר במקומו, אלא גם נראה שמדובר על שכונות שלמות שבהן יתבצע הפרויקט.

הרעיון מבחינת העירייה ברור, שכן אם מבצעים פרויקטים כאלה בשכונות שלמות, בסופו של דבר העיר נראית אחרת והערך הכללי שלה עולה. האפשרות השנייה בתחום הזה היא כאשר מי שיוזם לבצע את הפרויקט אלה הם הדיירים או יזמים שונים. כמובן שכאן האינטרס הוא כלכלי, שכן היזמים יוכלו להרוויח לא מעט כי הם יבנו בניין הרבה יותר גדול עם יותר דירות למכירה ואילו הדיירים, כפי שציינו, יוכלו ליהנות מדירות שערכן גדול יותר.

פינוי בינוי בת ים

יש לכם דירה שנמצאת בבניין ישן במיוחד בבת ים? או שאולי זה עתה ירשתם דירה שהייתה שייכת להורים שהלכו לעולמם? אם כך, ברור שאתם חושבים גם במקרה כזה על פינוי בינוי. אומנם זה נכון שאם מדובר על דירה שעברה בירושה יהיה עליכם להתעסק תחילה בכמה עניינים בירוקרטים, אך מה שבטוח זה שגם כאן הרווח יהיה כולו שלכם.

פינוי בינוי בת ים, כמו בכל עיר אחרת בישראל, הינו תהליך ארוך ולכן חשוב שתכינו את עצמכם לעניין הזה. משמעות הדברים היא שאפילו אם הגעתם להחלטה בנושא ואפילו אם יש לכם את הסכמת כל השכנים, זה עדיין פרויקט שיכול לקחת לא מעט זמן. חשוב להבין זאת שכן אם אתם זקוקים לכסף במידי וחשבתם למכור את הנכס רק אחרי שהפרויקט יושלם, עליכם להבין שזה לא משהו שיסתיים ביום אחד. למען האמת, ברוב המקרים הפרויקטים הללו ייקחו לא מעט זמן ולכן כדאי שתהיו מודעים לכך.

פינוי בינוי בנתניה

עוד עיר שבה אנחנו יכולים לראות שמתקיימים אינספור פרויקטים של פינוי בינוי היא כמובן העיר נתניה. לכן, אם אתם גרים באזור הזה מזה שנים וראיתם כבר לא מעט בניינים שהתחדשו, טבעי שתרצו לעשות משהו בנידון גם אתם, כי למה שתישארו מאחור. אומנם זה נכון שלא תמיד כאשר עושים פינוי בינוי בנתניה זה אומר בהכרח שתצליחו להכפיל את ערך הנכס, אך מצד שני, אין ספק שאחרי כל הפרויקט הזה הערך של הדירה יעלה. לכן, גם במקרה של פינוי בינוי בעיר כמו נתניה, שווה לשקול בחיוב את הדברים.

עם זאת, חשוב להישאר מציאותיים ולדעת שיש גם לא מעט מקרים שבהם אומנם הדיירים מעוניינים בפרויקט כזה, אך היזמים והקבלנים לא רוצים מצידם לקחת חלק בעניין. הדבר היחיד שיקבע מבחינת הקבלנים האם להיות אחראים על פרויקט כזה או לא זו השאלה עד כמה הם צפויים להרוויח. לכן אפשר להבין מדוע לא כל פרויקט של פינוי בינוי יכול להיות מושך מבחינתם ויש לבדוק כל מקרה לגופו.

האם יש טעם לבדוק באיזה קבלנים אתם בוחרים?

במידה ומדובר על מסלול של העירייה, כלומר, במידה והפרויקט מתבצע בגלל יוזמה של העירייה, טבעי שאתם בעצמכם לא תוכלו לבחור את הקבלנים שיבצעו את העבודה. מצד שני, כאשר כן מדובר על פרויקט שאתם, בעלי הדירות, הם היזמים שלו, הדברים נראים אחרת. אתם יכולים לפנות אל כמה קבלנים, לנסות לעניין אותם ולראות האם הם מביעים עניין או לא.

מה שבטוח זה שכאשר אתם בוחרים את המומחים שיבצעו פינוי בינוי בבניין שבו יש לכם דירה, אתם צריכים להיות בטוחים לגבי ההחלטה שלכם. האם מדובר על חברה שיש לה ניסיון בתחום הזה? והאם אתם מרגישים שיש לכם על מי לסמוך? כמו כן, אל תשכחו גם לקחת עורך דין שידאג לאינטרסים שלכם, בעלי הדירות בבניין. למרות ברוב המקרים יש אינטרס משותף לקבלנים ולבעלי הדירות, בסופו של דבר כל אחד נוטה לדאוג יותר לאינטרס האישי שלו ולכן חשוב שיהיה לכם עו"ד שיוכל ללוות ולסייע לכם לכל אורך הדרך.

קבל ייעוץ ראשוני חינם