תמ"א 38

תמא 38 - תכנית מתאר ארצית בערים שונות

בשנים האחרונות כבר אי אפשר להתעלם מכך שבהרבה מקרים אנחנו רואים בניינים ישנים שפתאום, ביום אחד, מתכסים להם בפיגומים. מאותו רגע מתבצעות במקום עבודות מאסיביות ביותר ואחרי שחולפים להם כמה חודשים הבניין נראה אחרת לגמרי. למעשה, לא פעם אנחנו עוברים אח"כ, כשהכול כבר גמור, באותו אזור ולא מזהים בכלל שמדובר על אותו מבנה. אם זה נשמע לכם מוכר ואם זה קורה גם באזור שבו אתם חיים, אתם בוודאי יודעים שמדובר על פרויקטים שעונים לשם תמ"א 38

תמ"א 38 תל אביב, או תמ"א שמתקיימת בכל מקום אחר בארץ, זו תופעה שהפכה להיות עניין שבשגרה בשנים האחרונות בארץ. לכן בהחלט אפשר להבין אתכם אם אתם חושבים על האפשרות הזאת גם עבור הבניין שבו יש לכם דירה, והאמת היא, שכדאי לקחת זאת בחשבון.

תמ"א 38 ראשון לציון – מאיפה מתחילים?

אם הבניין שבו יש לכם דירה נמצא באזור ראשון לציון, טבעי שגם אתם תחשבו על האפשרות של תמ"א. למעשה, כאשר מדברים על תמ"א 38 ראשון לציון, קורה בדיוק מה שקורה בכל עיר אחרת בארץ: צריך לבדוק את הכדאיות. 

חשוב להבין שאומנם המטרה העיקרית של פרויקטים כמו תמ"א 38 רמת גן, ראשון לציון או ערים אחרות, היא לחזק את המבנים מפני רעידת אדמה, אך בפועל, יש גם כדאיות כלכלית לנושא הזה. על מנת שהמדינה תצליח לעודד יזמים להשקיע בפרויקטים כמו תמ"א 38 חולון, או ערים אחרות, היא נותנת זכויות בניה שונות ליזמים. 

משמעות הדברים היא שאם עד היום היו לכם בבניין רק שלוש קומות, בהחלט יכול להיות שאחרי ביצוע הפרויקט הזה יהיו בבניין חמש קומות. תוהים למה זה כדאי מבחינת היזמים? פשוט מאוד: כי בצורה כזאת הם יוכלו לבנות עוד יחידות דיור ולמכור אותם. לכן, אם נחזור לנקודת ההתחלה, אנחנו נראה שהדבר הראשון שצריך לעשות הוא לבדוק את הכדאיות של פרויקט כמו תמ"א 38 בבניין שבו שוכנת הדירה שלכם.

תמ"א 38 הרצליה – האם היוזמה היא תמיד רק של הדיירים?

אם אתם גרים בהרצליה, או שאולי שם נמצאת הדירה שאתם משכירים לאחרים, ואם התחלתם לחשוב על תמ"א 38 הרצליה, ברור שאתם תוהים האם זו תמיד צריכה להיות יוזמה של הדיירים והקבלנים? חשוב שתדעו שהתשובה היא לא תמיד חיובית. כלומר, יש לא מעט מקרים שבהם העירייה עצמה היא זו שמדרבנת את הקבלנים להשקיע ולבצע פרויקטים כאלה. יש לציין שלא פעם כאשר זה המצב, למעשה מדברים לא רק על תמ"א 38 בת ים וערים אחרות, אלא גם על פרויקטים של פינוי בינוי

האינטרס של העירייה המקומית ברור, שכן אם יותר ויותר בניינים ישנים יהרסו ויקומו במקומם מבנים חדשים, העיר תיראה הרבה יותר יפה, מודרנית ומושכת למגורים. לכן חשוב להבין שלא תמיד היוזמה חייבת להיות רק של הדיירים או של הקבלנים, שכן בפועל גם לעירייה יש את האפשרות ליזום פרויקטים מהסוג הזה.

תכנית מתאר ארצית 38 חיפה

אתם גרים באזור הדר בחיפה והבניין שלכם כבר נראה רע במיוחד? ברור לכם שאם, חלילה, תהיה רעידת אדמה המבנה שלכם לא באמת יחזיק מעמד? אם כך, אנחנו מציעים לכם לחזור אל אותה תכנית מתאר ארצית 38 חיפה ולבדוק האם גם במבנה שלכם אפשר לעשות פרויקט כזה והאם זה יכול להיות כדאי. אומנם זה נכון שקשה לדמיין סיטואציה שבה פתאום, בבת אחת, האדמה רועדת והמבנה נהרס, אך בפועל כבר היו דברים מעולם. 

מעבר לכך שבוודאי כל ההון שלכם מושקע בין אותם ארבעה קירות, אסור לשכוח שמודבר כאן על חיי אדם. לכן חשוב כל כך לא לדחות את העניין ולהבין שבין אם מדובר על תמ"א 38 בחיפה או בכל עיר אחרת, מומלץ לפעול לקידום הפרויקט כבר עכשיו.

תמ"א 38 תל אביב עושים עם הקבלנים הטובים ביותר

במידה ואתם רוצים לקדם פרויקט של תמ"א 38 באזור שבו אתם גרים בתל אביב, טבעי שתתהו לאיזה קבלנים כדאי לכם לפנות. אי אפשר להתווכח על העובדה שהקבלנים ישפיעו בצורה משמעותית ביותר על התוצאה הסופית ועל איך שייראה הבניין בסוף. לכן בהחלט יש טעם לבדוק כל מה שאתם יכולים אודות המומחים שאליהם תפנו, בין אם זה כולל נתונים כמו הניסיון של ניהול פרויקטים אחרים בעיר, המלצות או אמינות אנשי הצוות. 

פרויקט של תמ"א 38 זה לא עניין פשוט ולמרות שכבר התרגלנו לראות פרויקטים כאלה בכל הארץ, לא כל קבלן יידע לעשות זאת על הצד הטוב ביותר. לכן יש לברר כל פיסת מידע אפשרית ובהתאם לכך לבחור את החברה שתהיה אמונה על ביצוע המשימה בבניין שלכם.

תמ"א 38 רמת גן – איך ייראה המבנה בסוף?

כמובן שאחת מהשאלות שתמיד מטרידות את כל מי שחושב על תמ"א, זו השאלה איך ייראה המבנה בסופו של דבר. האם הוא באמת ייראה טוב יותר? האם הוא יהיה חדיש יותר? והאם, במסגרת אותו פרויקט, גם יהיו מעכשיו מקומות חניה שמורים לדיירים? אין ספק שהמטרה היא כמובן לשפר את תנאי המחיה במקום ולא רק לחזק את המבנה. לכן יש טעם לשבת עם הקבלן ועם היזמים, לעבור על כל הפרטים ולהבין מראש מה בדיוק מבטיחים לכם. 

יתרה מכך, אנחנו מציעים לכם גם לצאת מהבית ולראות פרויקטים דומים שכבר ביצעה החברה במקומות אחרים. כך תוכלו להבין מה מצפה גם לבניין שלכם ברמת גן וכך תהיו שלמים יותר עם בחירת קבלני תמ"א 38 מסוימים שבידיהם אתם מפקידים את המשימה.

האם תמ"א 38 חולון תעלה את ערך הנכס?

כאשר חושבים לעשות תמ"א 38 בכל עיר בארץ, אין ספק שאחד מהדברים הכי חשובים שיש זו השאלה האם זה באמת יעלה את ערך הנכס. חשוב להבין שכמעט תמיד התשובה היא חיובית, כי מדירה קטנה שנמצאת בבניין ישן אתם עומדים לקבל דירה גדולה, חדשה ויפה. 

מה שכן, בהחלט יש טעם לרדת לעומק הפרטים ולהבין לא רק בכמה ערך הנכס יעלה, אלא גם איזה שינויים יתבצעו בו. האם, לדוגמא, ערך הנכס יעלה כי הדירה תכלול מעכשיו חניה צמודה ופרטית? או שאולי ערך הנכס יעלה כי פתאום בבניין יהיה לובי שמשותף לכל הדירות? 

תמא 38 בת ים – הדירה הרבה יותר גדולה!

עדיין יש לכם התלבטות? אתם לא בטוחים האם להצביע בעד או נגד פרויקט תמ"א בבניין שלכם בבת ים? אם כך, כדאי שתבינו: בסופו של דבר, אחרי התהליך הלא פשוט שאתם עומדים לעבור, הדירה שלכם תהיה הרבה יותר גדולה. לא אחת קורה שבמסגרת פרויקטים כאלה מוסיפים לכל דירה מרפסת או אפילו חדר שלם. 

לכן, מעבר לעובדה שזה יהיה צעד שיעלה את ערך הנכס, אין ספק שגם יהיה לכם יותר נעים נוח לגור במקום. לכן, אם רוב הדיירים בבניין שואפים לעשות פרויקט כזה ואם עד עכשיו לא הייתם בטוחים שאתם מעוניינים בכך בגלל אי הנוחות, בהחלט שווה לחשוב שוב על הדברים. תכנית מתאר ארצית 38 זו אופציה נהדרת לא רק להגן על הבניין מפני רעש אדמה אלא גם להעלות את ערכו בצורה משמעותית ולכן זה מומלץ בחום.  

קבל ייעוץ ראשוני חינם