מה כולל תהליך פינוי בינוי?

תהליך פינוי בינוי

הליך של פינוי בינוי הוא למעשה הליך שבו ייהרס מבנה שעומד לא מעט שנים ועליו יבנה מבנה מגורים חדש גבוה וגדול יותר מקודמו. הפרויקט של ההליך יגדיל באופן משמעותי את המספר של הדירות בבניין. באמצעות תקנים חדשים וטכנולוגיה מודרנית ושדרוג כללי של כל הדירות, תתבצע בנייה חדישה יותר שאליה יתווספו, מעלית, חניה, תשתיות ביוב ומים חדשות ועוד. או שלפעמים מדובר בתהליך תמא 38

פינוי בינוי הוא מענה להתחדשות כללית בחזותה של העיר וחיזוק מבנים לרעידות אדמה. לרוב, המונח פינוי בינוי, משמעותו תהייה פרויקט הריסה ובנייה מחודשת במספר מקומות. כמובן שלפני צריך למצוא דירות לכלל הדיירים, לבצע מעבר דירה הכולל קיפול ואחסון תכולה דירה בתל אביב, חיפה, באר שבע או בכל עיר אחרת עד למעבר. יש לזכור שלפעמים קיימת מטרה כלכלית לביצוע פרויקט גם בבניין אחד שנמצא בחלקה שיתופית עם עוד מבנים, במקרים אלה נכון יהיה לוועד הבניין היחיד, לבדוק ביצוע פרויקט רק במבנה שלהם, זאת מאחר שפשוט יותר להגיע להסכמות עם בעלי הדירות בבניין היחיד מאשר מול הסכמה של כמה מבנים יחד.

תהליך ביצוע פרויקט בבניין יחיד הוא הרבה יותר קל במישור היזמי והרבה יותר מהיר  לכל פרויקט גדול יותר. עם זאת, ייתכן והשינויים לבעלי הדירות יהיו זהים בפרויקט קטן של בניין אחד, מול שינויים שיהיו בפרויקט גדול.

פינוי בינוי

מי שותף להליך ביצוע פינוי בינוי?

למעשה בהליך זה של פינוי בינוי משתתפים 4 שותפים מרכזיים:

– בעלי הדירות ונציג מטעמם.

– חברה שהיא יזמית של הפרויקט וערכה בדיקה מקיפה והגישה הצעה מפורטת לכל בעלי המבנה.

– עורך דין מטעמם של בעלי הדירות

– מהנדס מטעמם של  בעלי הדירות.

תפקידו של נציג מטעם הבניין     

 תפקידו של נציג מטעם הבניין יהיה לייצג בעיקר את האינטרס של כל בעל דירה. לבחור עו"ד מקצועי עם ניסיון בתחום. כמו כן, יהיה עליו להעביר כל בקשה, דרישה או הערה של כל בעל בית לחברה היזמית.

לבחור את המפקח הנכון והמקצועי. להיות נוכח בפגישות שנעשות עם עו"ד והמפקח והחברה היזמית למען גיבוש כל העסקה והצגה של כל פרטי הפרויקט.

כיצד מבוצע התהליך?                 

 פרויקט פינוי בינוי הוא תהליך משפטי ייחודי כחלק מהתחדשות העירונית שמאפשר בנייה של בנייני מגורים חדשים באזורים ישנים. פרויקט זה זוכה למגוון של הטבות כשההצעה שמוגשת לבעלי הדירות תהייה לרוב מאוד כדאית ותהווה עסקה טובה לכל צד. כך מתבצע התהליך.

בנוסף, מומלץ יהיה לבדוק אופציה של פרויקט לבניין יחיד, שכן קל יותר להגיע לשמונים אחוז הסכמה מאשר בכמה וכמה בניינים, שיידרש גם מהם להגיע לאותם האחוזים של הסכמה על מנת להתחיל פרויקט מסוג זה.

ראו גם: ראו גם שאלות נפוצות בנושא תמה 38

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

קבל ייעוץ ראשוני חינם