הבניין עובר שיפוץ? כך תשדרגו את תנאי המחייה שלכם

תנאי מחייה

זה כבר כמה שנים שטרנד התמ"א 38 עוטף ערים רבות. בעלי בניינים רבים עוברים את השיפוץ המדובר, תמא 38, או עוברים את פרויקט הפינוי בינוי. במקרה אחד, הם מקבלים בניין כמעט חדש, כאשר הוא עובר שיפוץ חיצוני ובהסכמת דיירי הבניין שיש להם בעלות על הדירה, ובמקרה השני הבניין נהרס כליל ומתחילה בנייתו מחדש ובצורה מודרנית.

אם אתם שוקלים לעבור את אחד מהשיפוצים הללו, הנה מה שאתם רוצים להתקין בבניין החדש שלכם בשביל לשדרג את תנאי המחייה שלכם ושל הדיירים שלכם.

תנאי מחייה

פיר מעלית

בניינים רבים נבנו כל כך מזמן ככה שאין להם מעלית או הכנה לפיר מעלית. אם אתם משפצים את הבניין שלכם מהיסוד שלו, בדקו את האפשרות לבנות פיר מעלית. התקנת מעלית בבניין מעלה את הערך שלו כמו גם את הביקוש שלו. אנשים רבים לא יסכימו לעלות ארבע קומות ללא מעלית ובכך תאבדו דיירים פוטנציאלים רבים. מעלית בבניין הפך להיות צורך יותר מאשר הנוחות שלו, כך שרצוי שתבדקו עם הקבלן האם ניתן לבנות פיר מעלית בבניין.

פאנלים סולאריים

אתם ודאי מכירים את יתרונות החשמל הסולארי. אנרגיה שלא תלויה בדבר ומייצרת חשמל איכותי לצריכה. בהתקנת מספר פאנלים סולאריים על גג הבניין שלכם, תוכלו לייצר חשמל לבניין שלכם ולהוזיל בעלויות החשמל גם שלכם וגם של דיירי הבניין שלכם. פאנלים סולאריים ידועים בהיותם איכותיים ומתאימים לכל מזג אוויר כאשר כל מה שהם צריכים זה את קרני השמש. בתום השיפוץ וכאשר מגיע זמן התפעול, בדקו על פאנלים סולאריים, תסמכו עלינו.

לובי

עוד דבר שיעלה את ערך הבניין שלכם יהיה לתכנן לובי כניסה. הלובי, יכול להעניק רמה אחרת לבניין שלכם ולתת הרגשה של יוקרה מסוימת. כמו כן, הלובי עשוי למשוך דיירים פוטנציאליים המחפשים בניין אשר יש בו שומר סף וקבלת אורחים. כשיש מאבטח בכניסה שיודע מי הם הדיירים ואת מי לא להכניס, הדבר משרה תחושת ביטחון לכל דיירי הבניין שלכם ויאפשר לכם למצוא בכל זמן דייר חלופי במידת הצורך.

חניון

אין אדם שלא מכיר את מצוקת החניה הקיימת בכל רחבי ישראל. כאשר עושים שיפוץ של הבניין, קיימת האפשרות ליצור לבניין חניון משלו ולאפשר לדיירי הבניין לשלם סכום סמלי עבור מקום החניה שבחניון הבניין. גם פה, יעלה ערך הבניין ויחסוך בזמני חיפוש החניה, ייתן חניה לכלל הדיירים ובכך יפנה חניות מהרחוב לשאר דיירי הרחוב. תוכלו להחליט על סכום השכרת החניות ולהרוויח עוד קצת כסף מהבניין שלכם.

כשבניין עובר שיפוץ, חשוב שתהיו בקשר ישיר ויציב עם הקבלן שלכם. וודאו כי הכל נעשה לפי החוק, לפי התקנים ולפי כללי הבטיחות הקיימים. כשהכל יפעל כשורה, תקבלו את הבניין הטוב ביותר שיכלתם לתכנן.

ראו גם: פינוי בינוי | תמה 38

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

קבל ייעוץ ראשוני חינם